تبلیغات
صدای پای آب - جنسیت زن فدای نگاه یک سویه!
    
    سخن امروز  : 
به تارنمای صدای پای آب خوش آمدید.

.:. معرفی وبلاگ .:.


فقط و تنها فقط به خاطر آن تو را می ستایم که بر سر آرمانت باقی ماندی و لحظه ای از راه رفته باز نگشتی ، تو را می ستایم که بر سر عهد و پیمانت با ولی خویش راست قامتانه ایستادی و لبیک گفتی به هل من ناصر پیر جماران و لحظه ای قد خمود نکردی و سرمشق شدی برای کوفیان و همه کوفی صفتان از حال تا همیشه تا یاد بگیرند که چگونه باید مشق عشق کرد در دفتر ولایت ...اللهم الرزقنا حلاوه شهاده فی سبیل المهدی عج.:. نویسندگان وبلاگ .:.

  :: سید محمد حمدی (274)


.:. تصویر تصادفی .:.


.:. نظرسنجی .:.

میشه نظرتون رو راجع به این وبلاگ بدونم ؟.:. معرفی وبلاگ به دوستان .:.

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما :
ایمیل دوست شما :


.:. خوراك وبلاگ .:.


مشترك خوراك وبلاگ شوید، تا هیچ مطلبی را از دست ندهید


.:. آمار وبلاگ .:.

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :


.:. امكانات وبلاگ .:.


مبارزه


بسم رب الشهدا و صدیقین
پایگاه فرهنگی مردان ناب " alt="این صفحه را به اشتراک بگذارید" />
.:. زبان های دیگر .:.

 1. جنسیت زن فدای نگاه یک سویه!
  مربوط به موضوع : اجتماعی , زنان و خانواده ,
  پنجشنبه 11 اسفند 1390

  جنسیت زن فدای نگاه یک سویه!

  روز هشتم مارس توسط برخی جنبش های فمینیستی و مدافع حقوق زن در کشورهای غربی، به عنوان روز جهانی «زن» نامگذاری شده و هر ساله به این بهانه برخی تجمعات گوناگون در برخی کشورها برگزار می شود.
   هرچند ظلم فراوان تفکر مادی در دنیای مدرن غرب بر پیکر زن، امر پوشیده و پنهانی نیست، نکته اینجاست که اتفاقا رواج جنبش های فمینیستی و به اصطلاح طرفدار حقوق زنان، نسخه جدیدی است که دنیای غرب برای تداوم بهره برداری ظالمانه خود از زن بر آن تأکید دارد.

  اگر در قرون گذشته، جنسیت زن فدای نگاه یک سویه و مردسالارانه تمدن غربی می شد، امروز و در قالب تفکرات مثلا زن سالارانه، این هویت انسانی زن غربی است که به مسلخ تفکرات و روش زندگی مبتنی بر اصالت لذت دنیای مادی غرب می رود و عملا با فریب او بیشترین لطمات بر انسانیت او وارد می آید.
  به بیان بهتر، تمدن سود انگار و لذتگرای غرب، به بهانه هویت بخشیدن به جنس زن و برقراری تساوی حقوقی متناسب با جنس مرد، عملا هویت انسانی را از او گرفت و به مانند یک کالای سرگرم کننده و البته درآمدزا با او برخورد کرد، به گونه ای که نه دیگر جایگاه محترم و ویژه زن بودن را دارد و نه حتی در خیلی از موارد، جایگاه یک انسان را.
  بنا بر آنچه گفته شد، فارغ از اینکه آنچه امروز در دنیای غرب اتفاق می افتد، عملا برده داری نوین از زن است، نکته مهم دیگر اینجاست که سیاستمداران غربی، از این مسأله در قبال جوامع اسلامی به عنوان یک ابزار سیاسی بهره برده و همواره جوامع و نظام های اسلامی را ـ که جنسیت زن در کنار انسان بودن او همواره مد نظر است ـ متهم به عدم رعایت آزادی زنان و حقوق آنها می نمایند و این در حالی است که اصول و تعالیم متعالی اسلام، جایگاه ممتاز و ویژه ای را برای زن در نظر گرفته و بسیاری از نتایج مثبت آن در جامعه ایرانی ـ اعم از تحکیم بنیان خانواده، تربیت درست نسل، جایگاه ویژه اجتماعی بدون نگاه ابزاری به زن و... ـ به روشنی دیده می شود.
  آخرین ویرایش: - -

  | نظرات () | نویسنده : سید محمد حمدی

.:. صفحات وبلاگ .:..:. لینك باكس .:.


*** وبمستر عزیز به منظور افزایش بازدید وبلاگتان، لینك وبلاگتان را به لینك باكس ارسال كنید ***آخرین مطالب

تبادل لینك

ابتدا وبلاگ ما را با نام صدای پای آب لینك كنید سپس از طریق اینجا لینك خود را برای ما ارسال كنید.