تبلیغات
صدای پای آب - تحلیل شریعتمداری از پشت پرده ی گرانی ها
    
    سخن امروز  : 
به تارنمای صدای پای آب خوش آمدید.

.:. معرفی وبلاگ .:.


فقط و تنها فقط به خاطر آن تو را می ستایم که بر سر آرمانت باقی ماندی و لحظه ای از راه رفته باز نگشتی ، تو را می ستایم که بر سر عهد و پیمانت با ولی خویش راست قامتانه ایستادی و لبیک گفتی به هل من ناصر پیر جماران و لحظه ای قد خمود نکردی و سرمشق شدی برای کوفیان و همه کوفی صفتان از حال تا همیشه تا یاد بگیرند که چگونه باید مشق عشق کرد در دفتر ولایت ...اللهم الرزقنا حلاوه شهاده فی سبیل المهدی عج.:. نویسندگان وبلاگ .:.

  :: سید محمد حمدی (274)


.:. تصویر تصادفی .:.


.:. نظرسنجی .:.

میشه نظرتون رو راجع به این وبلاگ بدونم ؟.:. معرفی وبلاگ به دوستان .:.

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما :
ایمیل دوست شما :


.:. خوراك وبلاگ .:.


مشترك خوراك وبلاگ شوید، تا هیچ مطلبی را از دست ندهید


.:. آمار وبلاگ .:.

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :


.:. امكانات وبلاگ .:.


مبارزه


بسم رب الشهدا و صدیقین
پایگاه فرهنگی مردان ناب " alt="این صفحه را به اشتراک بگذارید" />
.:. زبان های دیگر .:.

 1. تحلیل شریعتمداری از پشت پرده ی گرانی ها
  مربوط به موضوع : سیاسی ,
  شنبه 5 فروردین 1391

  تحلیل شریعتمداری از پشت پرده ی گرانی ها

  1 می گویند - و به طنز می گویند- یكی از نامزدهای نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری در نطق انتخاباتی خود خطاب به مردم وعده می داد كه «اگر بنده را انتخاب كنید با ماركسیسم، امپریالیسم، سوسیالیسم، اومانیسم، فمنیسم و اپورتونیسم به شدت مقابله می كنم و به هیچكدام از آنها فرصت و اجازه نمی دهم در آرامش و رفاه مردم كمترین خدشه ای پدید آورند»!

  در این هنگام، پیرمردی رنجور از میان جمعیت برخاست و خطاب به آقای كاندیدا گفت؛ «پیشاپیش از مبارزه بی امان حضرتعالی با همه ایسم هایی كه اشاره فرمودید تشكر می كنم ولی كاش برای روماتیسم بنده هم كه بدجوری آزارم می دهد فكری می كردید و برنامه ای داشتید»!دیروز جناب آقای رحیمی معاون اول محترم رئیس جمهور كه در جلسه كارگروه تنظیم بازار شركت كرده بود با انتقاد شدید از افزایش قیمت برخی از كالاهای مورد نیاز مردم در بازار، گفت «كار به جایی رسیده كه دیگر باید با عوامل گرانی برخورد كنیم»!
  2- این اظهارنظر جناب رحیمی نشانه آن است كه از نگاه ایشان به عنوان معاون اول رئیس جمهور، اولاً؛ گرانی غیرطبیعی برخی از كالاهای مورد نیاز مردم در بازارها، یك واقعیت است و البته آزاردهنده. ثانیاً؛ دولت محترم نه فقط عامل این گرانی نیست و در آن نقشی ندارد بلكه از وجود آن ناخشنود و نگران نیز هست. و ثالثاً؛ برخورد با عوامل گرانی و مقابله با این پدیده پلشت وظیفه دولت است و یا دستكم این كه؛ بخشی از آن برعهده دولت محترم است و جناب آقای رحیمی با درك این وظیفه است كه می گوید «كار به جایی رسیده كه دیگر باید با عوامل گرانی برخورد كنیم» و رابعاً؛ این اظهارنظر معاون اول محترم رئیس جمهور حاكی از آن است كه دولت محترم تاكنون برای مقابله با گرانی اقدامی نكرده است و یا در انجام آن بخش از وظیفه ای كه در برخورد با گرانی برعهده داشته، كوتاهی ورزیده است. چرا...؟!
  پاسخ این سؤال را نه فقط از دولت بلكه از سایر مراجع و مسئولان ذیربط دیگر نظیر دستگاه قضایی، مجلس شورای اسلامی و چند كانون و مركز دیگر نیز باید جستجو و مطالبه كرد.
  3- اولین سؤال- شما بخوانید گناه- مراجع یاد شده، اعم از دولت و مجلس و دستگاه قضایی آن است كه چرا از گرانی این روزها و زحمت آفرینی آن برای مردم و مخصوصاً توده های مستضعف و اقشار كم درآمد كه به قول حكیمانه حضرت امام(ره) ولی نعمت های مسئولان هستند، غافل بوده اند؟ آیا چرخه زندگی آنان به گونه ای است كه هرگز با پدید گرانی روبرو نمی شوند؟! و یا درآمد آنها در حد و اندازه ای است كه هیچ كالای گرانی برای آنها «گران» نیست؟!
  در اینجا بی آن كه قصد سرپوش نهادن بر واقعیت ها و ناگفته ماندن گفتنی ها در میان باشد می توان و به جرأت باید گفت كه اكثر قریب به اتفاق مسئولان نظام، از دولتمردان گرفته تا نمایندگان مجلس و صاحب منصبان در دستگاه قضایی، افرادی دلسوز، مردم دوست و دارای زندگی عادی و معمولی هستند و البته تعدادی از آنها نیز حساب جداگانه ای دارند كه امید است به حساب آنها رسیدگی شود! و... بنابراین غفلت آنان از «گرانی» و بی توجهی یا كم توجهی آنها نسبت به این پدیده ناهنجار و آسیب رسان از كجا ریشه می گیرد؟!
  4- ابتدا نگاهی به نرخ كنونی خدمات و قیمت كالاهای مورد نیاز مردم بیندازید و سپس آن را با نرخ همین خدمات و قیمت همین كالاها در -مثلاً- دو یا سه ماه قبل مقایسه كنید. آیا می توان افزایش نه فقط بی رویه، بلكه افزایش جهشی نرخ برخی از خدمات و قیمت بسیاری از كالاها و اجناس مورد نیاز مردم را نادیده گرفت؟ به یقین نه، سؤال بعدی آن است كه آیا این گرانی لگام گسیخته برای مردم و مخصوصاً توده های مستضعف و اقشار كم درآمد جامعه، دردسرآفرین نیست و آنان را تحت فشار ناخواسته و دعوت نشده قرار نمی دهد؟
  پاسخ این سؤال بدون كمترین تردیدی «مثبت» است. اكنون بیشترین دغدغه های اعلام شده برخی از مسئولان ذیربط در دولت، مجلس و دستگاه قضایی را طی همین سه ماه گذشته مرور كنید. آیا نشانه درخور توجهی از دغدغه آنها نسبت به گرانی كه یكی از اصلی ترین دغدغه های مردم بوده است مشاهده می كنید؟! سخن این نیست كه آنان غم ملت و نگرانی برای دغدغه مردم ندارند، بلكه چنان در برخی از امور- تأكید می شود كه فقط برخی از امور- مشغول شده اند كه فراموش كرده اند نباید دغدغه مردم را فراموش كنند! از مدعیان اصلاحات و همراهان فتنه آمریكایی - اسرائیلی 88 انتظاری نیست، چرا كه آنها در همان هنگام كه دولت و مجلس را یكجا قبضه كرده بودند با كمال وقاحت- كه اسناد مكتوب و مضبوط آن موجود است و قابل انكار نیست- مردم محروم و مستضعف را به سخره گرفته و آنان را «لشكر قابلمه به دست ها»! می نامیدند و یا وقتی از نیاز مردم سخنی به میان می آمد، با اهانت به ملت شریف این مرز و بوم و از پشت تریبون مجلس اعلام می كردند «مردم ایران عادت دارند كه اگر مرگ موش هم توزیع شود برای آن صف می كشند»! آنها همه توان به یغما برده از مسئولیت را به دریوزگی پای آمریكا ریخته بودند و امروزه می بینید و می بینیم كه بسیاری از همان دریوزه ها، آشكارا در خدمت مثلث آمریكا و اسرائیل و انگلیس به كاسه لیسی مشغولند. از آنها انتظاری نبوده و نیست، بلكه سخن با مسئولان عزیز اصولگرا در میان است همراه با گلایه ای دوستانه از آنان.
  5- طی نزدیك به 3 ماه گذشته كه بازه زمانی مورد نظر این وجیزه است، نمایندگان محترم ملت در نطق های پیش از دستور خود چه وزن و مقداری برای مقابله با «گرانی» و این دغدغه آسیب رسان قائل بوده اند؟! و یا در نطق های انتخاباتی و تبلیغات مكتوب و شفاهی خویش، به اندازه یك چندم آنچه در تعریف از خود- و بعضاً نفی رقیب- مایه می گذاشتند، برای مقابله با دغدغه یاد شده مایه گذاشته و یا دغدغه داشتند؟!
  در سوی دیگر ماجرا، آیا دولت محترم و برخی از دولتمردان به همان میزان كه برای دفاع از فلان جریان و یا برنامه ریزی و نشست و برخاست برای مقابله با فلان رقیب واقعی! یا خیالی! وقت می گذاشتند و هزینه می كردند، در اندیشه مقابله با فشار گرانی بر مردم نیز بودند؟! و آیا این دغدغه در حد و اندازه تلاش برای تشكیل هیأت نظارت بر قانون اساسی- صرفنظر از قانونی یا غیرقانونی بودن آن كه بحث جداگانه ای است- ذهن آنان را به خود مشغول كرده بود؟!
  همین جا و درون پرانتز پای این سؤال دوستانه از برخی نمایندگان محترم مجلس درمیان است كه آیا این روزها و درپی حماسه بی نظیر و پرشور ملت در 12 اسفند كه دل دوستان را درسراسر جهان به وجد آورده و دشمنان را در كابوسی وحشتناك فرو برده است، زمان مناسبی برای طرح سؤال از رئیس جمهور - صرفنظر از محتوای پرسش ها و بدون قضاوت درباره درستی یا نادرستی آنها - است؟!
  دستگاه محترم قضایی نیز اگرچه مانند هر دو بخش مجریه و مقننه منشأ خدمات فراوانی بوده و هست ولی مقابله با عوامل گرانی و برخی از باندهای مافیایی، بیرون از وظایف آن نیست و مثلاً؛ مقابله جدی با فساد اقتصادی كه برخورد قاطع با پرونده فساد كلان بانكی از جمله نمونه های مثال زدنی آن است نباید مسئولان ذیربط در دستگاه قضایی كشور را نسبت به نجات مردم از عاملان آشكار و پنهان گرانی بی رویه و جهشی غافل كند.
  6- دولت محترم همانگونه كه بارها اعلام كرده است، كالای مورد نیاز مردم را در مقیاس انبوه فراهم آورده و برخلاف آنچه باندهای پشت صحنه گرانی سعی در القای آن دارند، «كمبود كالا» عامل گرانی نیست، بلكه كم توجهی مسئولان ذیربط و فقدان بازرسی و نظارت جدی، اصلی ترین عامل گرانی های بی رویه- و بعضاً جهشی- اخیر است، تا آنجا كه معاون اول محترم رئیس جمهور ضمن ابراز نگرانی دلسوزانه از فشار گرانی بر مردم - كه در خور تقدیر است- می گوید «كار به جایی رسیده كه دیگر باید با عوامل گرانی برخورد كنیم»! یعنی این كه تاكنون با عوامل گرانی برخورد نشده است. و این در حالی است كه سازمان عریض و طویلی با عنوان سازمان حمایت از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان برای مقابله با گرانی و عوامل آن وظیفه و دستور كار مستقیم دارد. ممكن است گفته شود كه این سازمان از نیروی كافی و لازم برای بازرسی و نظارت بر چرخه تولید و مصرف برخوردار نیست اگر چنین باشد كه برخی از شواهد نشان می دهد یكی از مشكلات سازمان یاد شده همین است، راه كار، چندان دشوار نیست. چرا دولت و سایر مراكز مربوطه و از جمله «كار گروه تنظیم بازار» از بسیج یا به قول حضرت امام(ره) «لشكر مخلص خدا» كه امام راحل(ره) بر دست و بازوی آنان بوسه می زد به عنوان نیروهای پاك، مؤمن، انقلابی، فداكار و ایثارگر برای بازرسی و نظارت استفاده نمی كند؟
   تاكنون تجربه های مكرر نشان داده و ثابت كرده است همه وظایف و مأموریت هایی از این دست كه به بسیج سپرده شده، با درجه بالایی از موفقیت انجام پذیرفته است. آقایان باور بفرمائید كه بسیج مرد این میدان است.
  حسین شریعتمداری

   
  آخرین ویرایش: شنبه 5 فروردین 1391 09:28 ق.ظ

  | نظرات () | نویسنده : سید محمد حمدی

.:. صفحات وبلاگ .:..:. لینك باكس .:.


*** وبمستر عزیز به منظور افزایش بازدید وبلاگتان، لینك وبلاگتان را به لینك باكس ارسال كنید ***آخرین مطالب

تبادل لینك

ابتدا وبلاگ ما را با نام صدای پای آب لینك كنید سپس از طریق اینجا لینك خود را برای ما ارسال كنید.