تبلیغات
صدای پای آب - رضایت حضرت زهرا(س)؛ دلیل آرامش پس از عزاداری اباعبدالله
    
    سخن امروز  : 
به تارنمای صدای پای آب خوش آمدید.

.:. معرفی وبلاگ .:.


فقط و تنها فقط به خاطر آن تو را می ستایم که بر سر آرمانت باقی ماندی و لحظه ای از راه رفته باز نگشتی ، تو را می ستایم که بر سر عهد و پیمانت با ولی خویش راست قامتانه ایستادی و لبیک گفتی به هل من ناصر پیر جماران و لحظه ای قد خمود نکردی و سرمشق شدی برای کوفیان و همه کوفی صفتان از حال تا همیشه تا یاد بگیرند که چگونه باید مشق عشق کرد در دفتر ولایت ...اللهم الرزقنا حلاوه شهاده فی سبیل المهدی عج.:. نویسندگان وبلاگ .:.

  :: سید محمد حمدی (274)


.:. تصویر تصادفی .:.


.:. نظرسنجی .:.

میشه نظرتون رو راجع به این وبلاگ بدونم ؟.:. معرفی وبلاگ به دوستان .:.

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما :
ایمیل دوست شما :


.:. خوراك وبلاگ .:.


مشترك خوراك وبلاگ شوید، تا هیچ مطلبی را از دست ندهید


.:. آمار وبلاگ .:.

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :


.:. امكانات وبلاگ .:.


مبارزه


بسم رب الشهدا و صدیقین
پایگاه فرهنگی مردان ناب " alt="این صفحه را به اشتراک بگذارید" />
.:. زبان های دیگر .:.

 1. رضایت حضرت زهرا(س)؛ دلیل آرامش پس از عزاداری اباعبدالله
  مربوط به موضوع : مذهبی ,
  یکشنبه 3 اردیبهشت 1391

    
  فاطمیه نقطه عطفی در تاریخ اسلام است که همواره ابعاد مختلف این واقعه مورد توجه علما و اساتید حوزه و دانشگاه قرار گرفته است.

  حجت اسلام پناهیان به بررسی "نقش فاطمیه در ترویج ابعاد ناشناخته اسلام" می پردازد؛ وی در این باب با اشاره به تبلیغات سویی که امروز در جهان عیله اسلام وجود دارد می گوید: امروز در جهان بشریت که اسلام را دین خشنی معرفی می کنند نوبت فاطمه است که آن وجه از اسلام را به اهل عالم معرفی کند که اسلام دین خشونت باری نیست.

  متن کامل این سخنرانی در ادامه آمده است:

  این محبت از کجا آمده؟

  این شعاع محبت فاطمه است که انعکاسش دارد در وجود تو آتش میگیرد برای مادر. او قبل از این خیلی برای تو سوخته است. تردید نکنید قرار ما روز قیامت است، خودتان فکر کنید بهتر از من به این چیزها میرسید.

  حضرت فاطمه زمانی که رفت فدکش را بگیرد فرمود: این خرج بچه های من است: یعنی تو. فدک را اگر سرمایه دست علی بن ابی طالب قرار می دادند به چه فایده اش میرسید بیش از هر کسی. می دانید مادرتان برای شما سیلی خورد؟ معنایش همین میشود.

  این انعکاس محبت اوست که شما الان برای او میسوزید،من مثال میزنم: بنده زمانی که پدرم از دنیا رفت دو هفته گریه می کردم و می گفتم می میرم. قبل از فوتشان ایشان شش ماه بیمار بودند و ما آماده بودیم و میگفتیم خودمان مراسم ایشان را برگزار میکنیم. اما زمانی که از دنیا رفتند چنان زانوانم سست شده بود من گفتم نمی توانم کاری کنم و تازه فهمیدم داغ یعنی چه؟ اما آدم برای پدر یا مادر خودش یک سال، دو سال، سه سال بیشتر نمیتواند بسوزد.

  آقایان مادرتان حضرت فاطمه (س) هزار و چهارصد سال پیش فوت کردند؛ شما ایشان را ندیدید، صدایشان را نشنیدید؛ شما را نوازش نکرده است؛ آقایان باور کنید اینها معجزه است. این ها را کلاس عقاید درست نکرده است. اینها را کتابخانه و درس ایجاد نکرده است. کمی فکر کنید که برای چیست که قلبتان کباب می شود برای مادرتان فاطمه ی زهرا(س)، این محبت از کجا آمده؟

  بخدا قسم شما در عالم رویا یک نگاه پر محبت فاطمه را ببینید دیگر نمیتوانید در روضه ها دوام بیاورید.

  ما همه آدم هستیم و در حال زندگی هستیم و در زمان تجربه روابط مختلف به سر می بریم. به خدا مادرمان از دنیا برود اینگونه برایش آتش نمی گیریم. در محضرتان گفتم که بچه ها اگر زمانی مادرتان با چادر خاکی آمد خانه و گفت من را زده اند، خدا شاهد است که اگر مادرتان هم کتک بخورد هم یک مقدار، دو مقدار آتش میگیرید نه اینگونه هر سال، هرسال به گونه ای که انگار همین امشب می خواهند بدن مادر را بردارند،این معجزه است.

  همین چیزی که در آن قرار داریم معجزه است. دنبال عصای موسی و مرده زنده کردن عیسی بن مریم و رود نیل باز کردن حضرت موسی نباشید، این معجزه جاریه است. خدا شاهد است که من اگر در کنار حضرت موسی بودم و خانه باز کردن حضرت موسی را می دیدم اینقدر که گریه های شما برای من حکم آیه های الهی را دارد آن نداشت.
  اینجا را ببینید که پیغمبر چه کار کرده است؟ با بازوی ناتوان دخترش چه دل هایی را شکافته است؟

  امام صادق (ع) می فرمایند: تکان دادن دل از تکان دادن کوه سخت تر است. پیامبران الهی می آیند کوه ها را جابه جا کنند، این معجزه را ببین. بخدا قسم شما در عالم رویا یک نگاه پر محبت فاطمه را به خودتان ببینید دیگر نمیتوانید در روضه ها دوام بیاورید.

  مادر چقدر شما را دوست دارد؟

  این چیزی که شما اکنون دارید عکس العمل محبت او به شماست. گفتم که قرار ما روز قیامت برویم به مادر بگوییم : مادر نمیدانیم چرا اما شما را خیلی دوست داشتیم بعد به چشمان فاطمه نگاه بکنید و بگویید: مادر فهمیدم چرا؟ مثلا شما در مجالس عزاداری به فکر دوستان نیستید و فقط فکر رابطه خودتان با حضرت زهرا هستید.

  عزیزان می دانید مادر چقدر شما را دوست دارد؟ روایت است که روز قیامت همچنان که شما را شفاعت میکند میفرماید رفقای پسرم هم می خواهم شفاعت کنم و تو حواست نیست؛ مثلا از کوچه می گذشتی و فردی به تو احترام میگذارد او اهل هیئت نبوده و تو هیئتی بودی اما مادرت فاطمه او را هم شفاعت میکند.

  در روایت است که دوستان دوستان اهل بیت را میخواهم شفاعت کنم. یک لحظه ببینید که مادرتان چقدر شما را دوست دارد و چه کرده برای شما و حواستان نیست. یک روایت دیگر هم اشاره می کنم. در روایت دارد که همین الان (روز و شب) در عالم بالا حضرت فاطمه اطهر(س) برای مصائب فرزندش حسین گریه میکند و بعد خداوند ملائکی را مامور میکند که ذرات زمین و کوه ها را کنترل کنند، از ضجه ی فاطمه(س) زمین به هم نریزد و آتشی به عالم نریزد و بعد پیامبر گرامی اسلام و علی بن ابی طالب می آیند و فاطمه را تسکین می دهند در حالی که این برای امروز حضرت زهراست.

  پس الان هم در آن عالم بالا حیات و حرکت وجود دارد. پس در این صورت الان فاطمه ی زهرا سلام الله علیه به تعداد غمهای عالم و به تعداد داغ های دل شما عزادارند. برای همین حضور شما در مجالس عزاداری مایه ی تسکین ایشان میشود. لذا بعد از خروج از جلسه آرام میگیرید چرا که وقتی آدم به مادرش خدمتی میکند یک لذتی میبرد.

  زهرای اطهر(س) مادر این امت است.

  زهرای اطهر(س) مادر این امت است، نقش مادر تعریف شده است؛ نقش مادر این است که در کمال مهربانی و انعطاف پذیری بدون نیاز به دستور دادن دلبری کند و در اثر دلبری کردن چون بچه ها مواظب هستند که دل مادر را نشکانند تحولی در دل ها ایجاد می کند.

  از خودت در فاطمیه زیاد انتظار داشته باش از فاطمه مرضیه در فاطمیه انتظارت بالا باشد و با دست پر بروید. امروز در جهان بشریت که اسلام را دین خشنی معرفی می کنند نوبت فاطمه است که آن وجه از اسلام را به اهل عالم معرفی کند که اسلام دین خشونت باری نیست.

  بسیاری از مردم عوام مسیحی به اسلام به دید بد نگاه می کنند، در فیلم هایی که می سازند که بچه های کوچک مسلمان را طوری وحشی نشان می دهند که غربی ها متنفر باشند که صهیونیست ها بتوانند در فلسطین این بچه ها را بکشند.

  همانطور که در مدینه نوبت فاطمه بود که دین علی را حفظ کند امروز هم در جهان نوبت ایشان است. اول انقلاب امام حسین(ع) دست ما را گرفت و امروز آشکار است که امام حسین(ع) دست ما را به مادر خویش سپرده است. تبلیغات جهانی دین اسلام به دست حضرت زهرا(س) است. با شخص پیامبر، عدالت حضرت علی(ع)، با شهادت طلبی ابا عبدالله الحسین تبلیغات نمی گیرد و فضا را بدجور مسموم کردند در صورتی که می دانیم عدالت حضرت علی (ع) در فضای عادی دلبری می کند.

  زمانه اقتضا دارد جامعه ای که سز و سامان گرفته است، علی و آلش را می شناسد و فریاد می زند که ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند . در این جامعه تربیت به حضرت فاطمه سپرده شده است.

  معجزه "آیه الا اسئلکم علیه اجراً مودة فی القربی"را هم در جان خودتان هم در جامعه جهانی به عرضه ظهور بگذارید. همان غوغایی که حضرت در محشر به پا می کنند شما امروز در جهان این کار را انجام دهید. مقدمه سازی ظهور آقا، جز با نام فاطمه نیست، خدا این سر هزینه سنگین را بیخود پرداخت نکرده است.

  ما باید از جان خومان و جهان بپرسیم که فاطمیه چه چیزی دارد که عاشورا ندارد. اسلام را دین تحمیلی معرفی می کنند.

  کافی است برای عالم روضه حضرت زهرا را بخوانید
  آخرین ویرایش: - -

  | نظرات () | نویسنده : سید محمد حمدی

.:. صفحات وبلاگ .:..:. لینك باكس .:.


*** وبمستر عزیز به منظور افزایش بازدید وبلاگتان، لینك وبلاگتان را به لینك باكس ارسال كنید ***آخرین مطالب

تبادل لینك

ابتدا وبلاگ ما را با نام صدای پای آب لینك كنید سپس از طریق اینجا لینك خود را برای ما ارسال كنید.